Menu
Úvod  › 

Proč není alkohol řešením

Stává se, že lidé své problémy a nespokojenost v životě řeší alkoholem v domnění, že se jim uleví a budou se cítit lépe. To je však nesmysl. Možná to otupí mysl na chvíli, ale pak přijde vystřízlivění a člověk se cítí ještě hůř. Je potřeba si uvědomit, že alkohol žádné problémy nevyřeší, ale naopak je způsobuje.

Problém nastává tehdy, zvykne-li si člověk řešit své osobní problémy pitím alkoholu, kde může vzniknout závislost. K pití se často uchylují lidé ve složitých životních situacích, které sebou nesou vysokou míru stresu a emocí. Ze sklenky něčeho ostřejšího se tak stává prostředek k uvolnění napětí a navození pocitu pohody. Jako dlouhodobé řešení to však k ničemu nevede, spíš je to příprava na další malér, který bude nutné v budoucnu řešit.

Zdroj:Alkohol

Alkohol si za vás práci nenajde

Někteří lidé pitím alkoholu řeší svůj nespokojený život. Špatná práce, málo peněz, hrozný vedoucí, kolektiv nestojí za nic apod. Svou nespokojenost jdou pak spláchnout do hospody nebo si nalijí doma. Problémy se tak oddalují a kupí. On ten alkohol za vás psát životopis nebude, chodit na pohovory, ani hledat brigádu, aby bylo více peněz. Zkrátka je to mrhání času, poškozování si zdraví a ještě utrácíte za nevhodný prostředek.

Pití z nešťastné lásky

Hodně žen, ale i mužů se uchýlí k pití alkoholu z nešťastné lásky. To, že se někdo opije, je zcela běžné a stát se to může. Sklenička alkoholu by se však neměla stávat pravidelným prostředkem na zahnání splínu. Ona vám nepomůže. Partnera vám nevrátí a ani vám nenajde nového. Jakmile dojde k vystřízlivění je člověku ještě hůř. Místo, aby se cítil lépe a lépe. To už je lepší procházka na čerstvém vzduchu, kafe s kamarádkou, fotbal s kamarádem. Je potřeba si uvědomit, že alkohol z dlouhodobého hlediska vaše problémy nevyřeší, ale může naopak zadělat na nový.


Oblíbená témata