Menu
Úvod  ›   › 

Největší mýty o randění s mladší ženou

Kdyby byla jen o několik let mladší, mohla by být vaší dcerou. Ale místo toho jste s ní skončili v posteli a chodíte na rande. Představujeme vám největší mýty o vztahu s výrazně mladší ženou.

Je hezká, sexy, chytrá, vtipná a také o mnoho mladší než vy. Když s ní vyrazíte do společnosti, připadáte si trochu jako její otec a všichni mají potřebu váš vztah komentovat. Nic totiž nevzbuzuje takové vášně jako vztah s výrazně mladší ženou a přirozeně se s ním pojí celá řada mýtů. Tady jsou ty nejznámější:

1. Má vás jen pro peníze.

Samozřejmě nelze vyloučit, že se shlédla skutečně především ve vašem bankovním kontu, ale rozhodně to není podmínkou. Naopak většina velmi mladých dívek je finančně nenáročnějších než starší ženy. Jednak zatím ještě nepoznaly rozmazlování a jejich nároky jsou tudíž menší. Navíc jsou často v idealistické fázi a vystačí si s romantickými nápady, které vás nebudou moc stát. Bude jim stačit, kdy je pozvete na pizzu, na rozloučenou je políbíte u metra, nebo doprovodíte domů parkem. Pokud svůj, sotva zletitý, objev nezmlsáte hned v počátečních fázích vztahu drahými dárky, velmi pravděpodobně vás randění z finančního hlediska vyjde levněji než se staršími a náročnějšími ženami.

2. Má vás jen na sex.

Další z oblíbených mýtů praví, že mladinké ženy si pořizují starší muže proto, aby se od nich naučily postelové fígle. Pokud se bojíte, že je váš "zajíček" s vámi jen kvůli tomu, že ji její vrstevníci nedokáží uspokojit, je na čase, abyste se probrali. Už dávno není devatenácté století a většina dvacetiletých má sexuální zkušenosti, ze kterých by čtyřicátníkům přecházel zrak. Vaše mladší partnerka na vás spíš oceňuje takové věci jako schopnost konverzovat, sebevědomí, inteligenci, zkušenosti a podobně.

3. Nemůže to vydržet.

Pamatujete si na vztah Woodyho Allana a Soon-Yi? Na počátku devadesátých let, když šestapadesátiletý režisér zveřejnil vtah se svou jednadvacetiletou nevlastní dcerou, bulvár šílel. Nicméně i přes moralizování a chytré rady se vzali a vydrželo jim to až doteď. Statisticky jsou vztahy mezi starším mužem a výrazně mladší ženou nejstabilnější. Starší muži jsou totiž více trpěliví a méně egocentričtí, což trvanlivosti vztahu napomáhá. Mladší partnerky zase oceňují jejich zkušenosti a více je obdivují než své vrstevníky.

4. Nemáte nic společného.

Ano, je pravděpodobné, že budete mít poněkud odlišná názor například na hudbu, kulturu, nebo politiku, ale už jste někdy slyšeli heslo, že protiklady se přitahují? Porovnávání zkušeností, diskutování a výměna názorů vás naopak bude posouvat dopředu. Skutečnost, že máte na některé věci jiný názor nemá na funkčnost vztahu absolutně žádný vliv a naopak mu může prospívat.


Oblíbená témata