Menu
Úvod  › 

Kdy ho nesmíte vzít zpátky

Rozešli jste se a on se snaží dostat vás zpátky. Máte podlehnout jeho naléhání, lichotkám a slibům a vzít ho zpátky? Tady je přehled mužů, na které byste si rozhodně měla nechat zajít chuť.

Hádali jste se, měli problémy, spory a rozhodli jste se to skončit. Jenže vypadá to, že se z něho stal úplně jiný člověk, od základů se změnil, chce problémy řešit a začít se zcela čistým štítem. Stojíte právě před rozhodnutím, jestli mu dát druhou šanci, nebo za vaším vztahem udělat definitivně tlustou čáru. Pokud svého bývalého poznáte v následujícím seznamu, zapomeňte na druhou šanci a snažte se, aby zůstal skutečně vaším bývalým:

Alkoholik

Ať už vyrážel každý večer s kamarády na několik piv, nebo se upravil několikrát za měsíc do němoty, jeho vztah k alkoholu vám vadil a byl častým tématem vašich sporů. Možná ještě nebyl ve stádiu, kdy by si schovával láhev rumu do prádelníku, ale měla jste důvodné podezření, že pije mnohem víc než většina lidí a hlavně mnohem víc, než se zamlouvá vám. Zapomeňte na to, že alkoholika předěláte a že se sám od sebe kvůli vám změní.

Závislák

Hrál na automatech, nebo dokonce fetoval? Teď je zpátky a tvrdí, že bez vás svou závislost nikdy nedokáže překonat a vy jste právě jeho poslední nadějí a zpáteční jízdenkou do normálního života. Na léčení jít nechce, ale přesvědčuje vás, že vy dva společně to zvládnete sami. Citově vás vydírá a činí vás zodpovědnou za svůj další osud. Nenechte sebou manipulovat, se svou závislostí se musí poprat především on sám spolu s odbornou pomocí. Vy mu můžete dělat oporu, ale nepokoušejte se jeho problémy zvládnout sama. Mnohem pravděpodobnější variantou je, že vás stáhne s sebou.

Playboy

Když jste spolu chodili, nemohla jste si pozvat domů žádnou kamarádku, aby ji nezačal balit. V restauraci flirtoval s každou číšnicí pod padesát let a na ulici se otáčel za každou sukní. Možná jste ho dokonce přistihla při nevěře, nebo jste mu na nějaký zálet přišla. Jednorázový úlet či nevěra se dá odpustit a můžete svůj vztah znovu obnovit, jestliže vás ale podváděl opakovaně, nebo vás přiváděl k šílenství svým permanentním flirtováním, nelze očekávat, že se změní. V nejlepším případě je začne lépe maskovat.

Hlupák

Styděla jste se za něj, kdykoli promluvil. Snažila jste se ho nebrat mezi své přátele, protože jste se děsila okamžiku, kdy otevře pusu. Jeho chování vám připadalo nemožné. Přesto jste s ním z nějakého záhadného důvodu chodila a teď se vás snaží získat zpět. Hloupost, hulvátství, či buranství je doživotní stav, se kterým se dá těžko něco dělat.

Surovec

Uhodil vás někdy? Potom je volba jasná. V žádném případě a za žádných okolností mu druhou šanci nedávejte. Pro násilí neexistuje žádná omluva, nikdo na ně nemá nárok ani v afektu či největším hněvu. Násilník, který uhodil jednou, vás uhodí kdykoli znovu.