Menu
Úvod  ›   › 

Jaké je to žít s o 20 let starším partnerem

Větší věkový rozdíl mezi partnery se už dnes tolik mezi lidmi neotřepává, jako v minulosti. Většina lidí však více uznává páry, kde je starší muž než žena. Na počátku každého vztahu je to krásné, ale při tak velkém věkovém rozdílu je vhodné se připravit předem, že mohou nastat situace, které se u stejně starých párů nestávají. Život po boku staršího muže sebou přináší tak jako všechno určité plusy a mínusy.

Potkala-li jste zajímavého partnera, kterému je o 15 až 20 let více než vám, pak vás asi nepřekvapí, že byl minimálně jednou už ženatý. A ze vztahů pocházejí i děti, připravte se na to, že mohou být přibližně vašemu věku.

Zdroj:Starší partner

Nikomu nedlužíte vysvětlení

Tu a tam se přihodí, že mladá nevlastní maminka padne do oka i synovi. Mimo dětí existují i exmanželky a nezřídka udržují s objektem vašeho zájmu dobré vztahy. Může se stát, že u vás zaklepe na dveře a staví se na kafe. Další věc, kterou budete muset skousnout, jsou řeči okolí. Ať už si řeknete, že je vám úplně fuk co si lidé myslí, může to pěkně otrávit. Rozhodně nemějte potřebu komukoliv vysvětlovat či dokazovat své důvody, pro vztah. Stejně to neovlivníte a mnoho lidí si bude myslet, že to děláte pro peníze a zázemí.

Nevýhody takového vztahu

Chlapi jsou schopní zplodit potomka i v šedesáti či sedmdesáti letech, proto myslete dopředu. Jemu to sice zvedne sebevědomí, ale velký věkový rozdíl může znamenat, že své děti neuvidí dospívat. Je to bohužel krutá realita. Starší muži nejsou už tak akční, jako ti mladí a touží po svém klidu. Budete si muset umět najít své koníčky a zábavu. Uvědomte si rovněž, že partner dříve zestárne a mohou u něj nastat různé zdravotní problémy. Z manželky se rázem stane domácí ošetřovatelka s nikdy nekončící směnou.

Počítejte i s tím, že bude mít takový partner přátelé úměrně svému věku a vy zase přátelé ve věku, jako máte vy. Budete muset skloubit i tuto část. Nemyslete si, že padesátiletého muže nějak převychováte. Bude mít už své mouchy, denní rituály, zlozvyky. I muži mají své dny. Respektive existuje i něco, jako mužský přechod. Může k němu docházet ke změnám nálad a mrzutosti. Podívejme se však na takový vztah i z pohledu výhod.

Výhody vztahu se starším mužem

Takový "padesátník" bude zkušený, vybouřený a mít jasnou představu o životě a budoucnosti. Názory si už v hlavě srovnal, a když je nutné řešit krizovou situaci, poradí si s klidnou hlavou. Bude si vážit drobností a věnovat se vám, vždy vás podpoří. Ve většině případů má stabilní zaměstnání a rovněž v mnoha případech bývají na vyšších postech. Nebude tedy nucen budovat kariéru, ale volný čas věnuje vám a společným okamžikům. Zvládne být moudrým rádcem i otcem vašich dětí, které si do vztahu sebou přivedete. Starší muž už neřeší otázky bydlení, tudíž s ním přichází i teplo rodinného krbu a určité jistoty. Lásce se zkrátka poručit nedá, proto si užívejte, dokud to jde a neřešte hloupé řeči okolí.