Menu
Úvod  › 

Jak levně a efektivně svítit?

Bez světla se nikdo z nás rozhodně neobejde. O tom není pochyb. Ne vždy je možné spoléhat jenom na denní světlo, a tak je často nutné řešit také to umělé. A jak svítit levně a přitom efektivně? To vám poradíme.

Moderní možnosti jsou hitem

Nejprve se podívejme na to, jaké jsou hlavní možnosti, pomocí kterých můžeme svítit. Když bychom se měli podívat na současný trh, tak je třeba říci, že k dispozici jsou hned tři hlavní cesty, a to konkrétně:

  • klasická žárovka
  • úsporná žárovka
  • LED žárovka

A právě poslední možnost je tou, která patří rozhodně mezi nejlepší.  To nejenom u vás doma, jelikož na stejné technologii je možné realizovat i nový systém průmyslového osvětlení. Pozitivem je rozhodně jak dobrý výkon, tak i výrazně nižší spotřeba, která dokáže efektivně snižovat náklady.

Atypické světla

Ideální je umístění na strop

Abyste měli dostatek světla, je také dobré zvolit správné místo, kam konkrétně ho umístíte. Když se podíváme přesněji, tak musíme říci, že nejlepší je umístění na strop. Díky tomu světlem pokryjete velkou část prostoru. Zde je ideální použít štafle, nebo využijte pracovní plošiny, pokud instalujete osvětlení právě do průmyslových oblastí, kde jsou stropy skutečně velmi vysoko, a klasický žebřík nepomůže.

Na co hledět dále?

Nesmíme opomenout ani další věci, na které je dobré v případě správného výběru hledět. Roli zde hraje rozhodně svítivost. Čím je u LED osvětlení větší, tím více pochopitelně osvítíte prostor a tím se hodí i do větších míst. Dále nezapomínejte také na to, že roli zde hraje také barva světla. Dnes je velmi vyhledávaným odstínem bílá, a to jak ve své teplé variantě, tak i ve své studené variantě. V obou případech se jedná o volbu, která rozhodně nezklame ani s ohledem na zdravotní pohled, jelikož díky ní neunavujete své oči tolik, jako je tomu v případě klasické obyčejné žárovky.


Oblíbená témata