Menu
Úvod  ›   › 

Které drobnosti ničí vztah?

S vaším vztahem to jde z kopce a vy neznáte důvod, proč se to najednou začalo kazit. Na vině totiž mohou být zdánlivě nepodstatné detaily, které váš vztah rozkládají zevnitř. Když je odhalíte včas, možná budete mít ještě naději.

Očividně to skřípe a po původním okouzlení už nezůstala ani stopa. Vaše drahá polovička je nervózní, podrážděná a při sebemenším podnětu okamžitě startuje do vysokých otáček. Ani jeden z váš však není schopný pořádně říct, co se děje a kde přesně je problém. Možná, že ve skutečnosti jde jen o zdánlivě nepodstatnou a nenápadnou věc, která ale váš vztah ničí. Není to náhodou některá z následujících?

Vaše rodina

Je v pořádku, že máte se svými blízkými těsné vztahy, ale pokud vám ve třiceti pořád ještě maminka peče bábovky k snídani a mluví vám do toho, jakou si máte obléct košili, je velmi pravděpodobné, že se to vaší partnerce dřív nebo později přestane líbit. Mamánci, kteří nedokáží své rodině vymezit jasné hranice a nechají si zasahovat do života, skutečně nejsou sexy a nikdy nebudou.

Neustálá kritika

Máte ke své drahé polovičce neustálé výhrady? Nebo naopak; nelíbí se jí i způsob, jakým dýcháte? Potom je jasné, že vyhlídky vašeho vztahu nebudou úplně růžové. Nikdo se nenechá dobrovolně tahat za uši a peskovat. To vůbec nejhorší, co můžete udělat, je kritizovat jí před ostatními lidmi. Udělejte to několikrát po sobě a zasadíte tak vašemu vztahu dokonale smrtelnou ránu. Stejně tak není nejlepší nápad utahovat si s jejích slabostí. I když vám to připadá jako neškodný vtip, je pravděpodobné, že ona to tak vnímat nebude.

Nevyvážené finance

Ať už jste na straně sponzora nebo sponzorovaného, finanční nerovnováha nikdy nedělá ve vztazích dobrotu. Problém přirozeně neexistuje, pokud si najdete partnerku, která touží být vydržována, a vy na tyto pravidla hry přistoupíte. Jestliže ale hledáte plnohodnotný vztah, ve kterém budou obě role vyvážené, pravděpodobně vás nebude dlouhodobě bavit financování všech jejích nákladů a aktivit. Stejně tak se ale jí bude záhy zajídat platit za vás všechno od nájmu až po lístky do kina.

Neschopnost pohnout se

Možná, že vám přijde logické, že se po náročném pracovním dni svalíte doma na pohovku a chcete mít od všeho a od všech naprostý pokoj. Můžete se ale vsadit, že vaše drahá polovička na to bude mít jiný názor. Pokud se váš vklad do vztahu rovná tomu, že jste ochotni sníst večeři, kterou pro vás uvařila, jste na nejlepší cestě k rozchodu. Jestliže není vaše partnerka v kómatu, naprosto určitě bude vyžadovat, aby jí vztah s vámi něco přinášel a někam jí posouval.

Nekonečné fňukání

V práci toho máte moc. Váš šéf je idiot, který nikdy nedocení vaše kvality. Máte pořád málo peněz a nikdo vám nerozumí. Poznáváte se v uvedených výlevech? Blahopřejeme vám k roli úspěšného fňukala. Jestliže si pořád na něco stěžujete, aniž byste udělali cokoli pro nápravu a zlepšení stavu, vydrží s vámi jen podobně založená partnerka. A to navíc jen proto, že bude tolik zabraná do svého vlastního fňukání, že nebude poslouchat to vaše.

Hypochondrické bolestínství

Je jasné, že není nic příjemnějšího, než se nechat opatrovat a opečovávat. Také na tom není nic špatného, pokud vás třikrát do roka složí chřipka či jiná choroba a vaše drahá vám vyměňuje obklady a vaří kuřecí polévku. Pokud máte podobné bolístky, píchání a ujímání třikrát do měsíce, začne se jí to brzy zajídat. Ostatně, kdyby toužila po ošetřování nemocných, šla by dělat zdravotní sestru a nemusela by se otravovat ve vztahu s vámi.