Menu
Úvod  › 

Co tím ženy myslí, když říkají?

Máte také pocit, že na vás někdy mluví cizím jazykem, ke kterému ještě nevyšel žádný slovník? Nabízíme vám překladač z ženského jazyka. Omezení hádek zaručeno!

Zatímco vy si obvykle myslíte víceméně to samé, co říkáte, u ní s aplikací tohoto pravidla příliš nepochodíte. Ženy totiž svou podivuhodnou logikou předpokládají, že umíte číst myšlenky a domyslíte si, co tím kterým prohlášením chtěla říct (a to i přesto, že to vůbec nekorespondujete s jeho obsahem). Co tím tedy ženy myslí, když říkají následující věty?

"Co děláš v pátek večer?"

Myslí tím: Budeme v pátek spolu?

Kupodivu to nemusí znamenat, že se z ní stala stíhačka, ale zkrátka chce vědět, jestli s vámi může počítat. Samozřejmě je v téhle otázce nenápadně skryto přání, že by chtěla páteční večer strávit s vámi. Pokud chcete předejít zbytečným konfliktům a přitom máte naplánovanou pánskou jízdu, uklidněte jí slibem dalšího nejbližšího večera, který strávíte jen v její společnosti.

"Jak v tom vypadám?"

Myslí tím: Přibrala jsem, mám výčitky svědomí, rychle mě uklidni.

Tohle je jedna z nejčastějších otázek a zároveň chyták, na který byste rozhodně neměli skočit. Jedinou správnou odpovědí je něco ve smyslu: "Vypadáš v tom úžasně." Je úplně jedno, co si o tom ve skutečnosti myslíte. Stejné pravidlo platí i v případě, že se vám předvádí v novém modelu. Lehce kritizovat jste mohli při jeho nákupu (pokud jste k němu byli přizváni), ale jakmile jí už visí ve skříni, věc je uzavřená.

"Víš, že se ty modelky ve skutečnosti vůbec takhle nevypadají? Všechny fotky jsou retušované."

Myslí tím: Jsem stejně dobrá jako ony.

Nejhorší věc, kterou po této poznámce můžete udělat je začít ji přesvědčovat, že ne všechny fotografie jsou retušované a modelky jsou nádherné i ve skutečnosti. V nejlepším případě tím zasadíte jejímu sebevědomí velkou ránu, v horším ona zasadí velkou ránu vám. Ujistěte ji, že se vám modelky vlastně vůbec nelíbí a zejména ty, co předvádějí svůdné spodní prádlo jsou nechutně umělé.

"Není to miminko sladký?"

Myslí tím: Budeš mít se mnou někdy také děti?

Pokud tato otázka zazní v rámci dlouhodobého vztahu, nemusíte se nijak zvlášť znepokojovat. Pravděpodobně jste tušili, že v každé ženě dřímají nějaké mateřské pudy, tak tohle je jen okamžik, kdy jim dala volný průchod. Samozřejmě není zcela optimální, pokud vás podobnými otázkami a nenápadnými narážkami častuje na druhém rande. Ale záleží na tom, jak moc jste zoufalí.

"Jak dlouho už spolu vlastně chodíme?"

Myslí tím: Chci vědět, jestli to bereš stejně vážně jako já.

Samozřejmě, že moc dobře ví, jak dlouho jste spolu (nejspíš to má spočtené i na dny), ale chce vědět, jestli to víte také vy. Obvykle se jedná o zahajovací otázku, po které bude následovat dlouhý a poněkud únavný rozhovor o smyslu vašeho vztahu, kam spolu směřujete a zda jste ji zahrnuli do své budoucnosti. Tak se připravte.

"Nemluvíme spolu tak, jak bychom měli."

Myslí tím: Chybí mi tvoje pozornost a ráda bych, aby sis se mnou víc povídal.

Pozor, tahle poznámka svědčí o tom, že váš vztah není úplně idylický a že vnímá nějaký problém. Pravděpodobně má pocit, že se jí nedostatečně věnujete, neprojevujete jí dost pozornosti, citů a podobně. Každopádně jestli svou aktivitu směrem k ní nezvýšíte, očekávejte nepříjemnou analýzu vašeho vztahu.

"Tenhle týden nemám čas a příští také ne."

Myslí tím: Potřebuji víc prostoru.

Tato věta nevěstí nic dobrého. Ať už pro sebe potřebuje víc času, nebo přehodnocuje váš vztah jako takový, rozhodně to pro vás neznamená nic dobrého.