Menu
Úvod  › 

Co může signalizovat svědění v intimních partiích

Svědění v intimních partiích je jedno z mnoha témat, o kterém se ve společnosti příliš nemluví. Pokud nás trápí jakýkoli jiný zdravotní neduh ? například neustupující migrény, bolesti žaludku či problémy se zády ? zpravidla nemáme problém se svěřit kamarádům nebo rodině. Dojde-li ale na tak intimní věc, jako je pocit svědění v oblasti genitálií, pak většina z nás zarytě mlčí a nechává si tuto nepříjemnou obtíž pro sebe.

Svědění v intimních partiích může mít celou řadu důvodu. Ať už se ale jedná o jakoukoli příčinu, svědění je velice nepříjemné a pro ženu i značně komplikující - inu jen povězte, kolik žen se bez pocitu studu na veřejnosti poškrábe právě v těchto místech?! Jen stěží si tak můžete ulevit při jízdě MHD, ve frontě u kasy nebo na kadeřnickém křesle...

Příčiny svědění v intimních partiích

Jak již bylo řečeno - příčin těchto problémů může být vícero. My jsme pro vás připravili seznam těch nejčastějších.

Kvasinková infekce

Ke vzniku kvasinkové infekce dochází při porušení přirozeného vaginálního prostředí, v jehož důsledku se tak v ženině pochvě může rozšířit kvasinka candida albicians. K tomuto stavu zpravidla dojde při užívání antibiotik, při pohlavním styku nebo při vystavení se nadměrnému stresu. Kromě typického svědění kvasinkovou infekci doprovází i otoky a bílý hrudkovitý výtok bez zápachu.

Bakteriální vaginóza

Nejčastější příčinou genitálního svědění je bakteriální vaginóza způsobena nerovnováhou bakterií a především změnou vaginálního pH. Mimo svědění se projevuje slabším výtokem, který je ale v tomto případě silně cítit. Máte-li podezření na bakteriální vaginózu, pak neprodleně vyhledejte svého lékaře, který vám předepíše antibiotika, díky kterým nedojde k zánětu děložního hrdla a případně i močových cest.

Alergie

Další příčinou svědění v intimních partiích může být alergie, která se projevuje jak svěděním, tak i opuchnutím nebo vyrážkou. Viníky v tomto případě mohou být nejrůznější intimní produkty - lubrikační gely, prezervativy, erotické pomůcky.

Podráždění

Řadě žen zkomplikovalo svědění genitálií život i v případě, kdy změnily prací prášek a jejich tělo na něj zareagovalo mechanickým podrážděním. I změna aviváže či pracího prášku tak může být příčinou vašich obtíží.


Oblíbená témata