Menu
Úvod  › 

7 kosmetických triků hollywoodských celebrit

Proč vypadají pořád dokonale, jako by právě odešly od kadeřníka? Hollywoodské celebrity nejsou bezchybné, jen mají stylisty, kteří znají ty správné triky. Seznamte se s nimi i vy.

Ochočte si culík

Připadá vám culík naprosto nudný a nezajímavý, případně vhodný pouze pro sportovní příležitosti? Pak se podívejte například na Jennifer Lopez, která si z něj udělala v podstatě poznávací znamení. Minimalistický look je totiž mezi stylisty velmi oblíbený a zejména tuto sezónu je hitem číslo jedna. Pozor ale, nutností je hladký, jednoduchý culík, u kterého ještě uhladíte neposedné prameny voskem nebo gelem. Culík by měl být vyčesaný, pokud to hustota vašich vlasů dovolí, a výsledný efekt zafixujte silným lakem na vlasy.

Jasná pleť

Pokud má vaše pleť tendenci k nadměrnému maštění, máte podobné výchozí podmínky jako například Rihanna. Její kosmetičtí poradci v tomto případě doporučují zapomenout na pudrování. Množství pudru pokožku jen zmatní a bude působit unaveným dojmem. Místo toho si kupte v kvalitní drogérii savé ubrousky, které odstraní z pokožky nadměrný maz a dodají jí svěží vzhled, jako kdybyste ji právě umyla. A stylisté prozrazují další typ: na savé ubrousky se používá podobný typ papíru, jaký najdete na krytech záchodových prkének na veřejných toaletách. Takže, pokud chcete ušetřit...

Vhodná barva vlasů

Kadeřník hollywoodských celebrit Louis Licari nedá dopustit na přirozený odstín vlasů: "Není nic horšího než barva vlasů, která neladí s pokožkou a působí na první pohled uměle." A jak poznáte, že jste zvolila ten správný barevný tón? Pokud musíte použít větší množství make-upu, nebo jiný odstín, aby vaše pokožka vedle vlasů nevypadala moc světle nebo naopak moc tmavě, máte zcela jistě nevhodnou barvu vlasů.

Poloviční bob

Marně přemýšlíte, jaký střih byste si měla nechat udělat, abyste byla moderní a chic? Vyzkoušejte takzvaný poloviční bob, který teď dobývá svět celebrit. Jde v podstatě o rovný polodlouhý střih, kdy jsou vlasy kolem uší stupňovitě sestříhány a vzadu na krku jsou nejdelší. Orámují tak vaši tvář, zjemní rysy obličeje a dodají vám ženskosti.

Ofina na stranu

Potřebujete rychle změnit svůj vzhled a nedostanete se už ke kadeřníkovi? Vyzkoušejte trik, který s oblibou uplatňují vizážisté Reese Witherspoon. Stačí vám kulatý kartáč a fén. S jejich pomocí vyfoukejte ofinu do strany. Kartáčem ji nadzdvihujte a zároveň natahujte, aby působila vzdušným dojmem. Jde o efektní krok, který vás bude stát minimum práce i času a přitom razantně změní váš vzhled.

Maskování mastných vlasů

Nestihla jste si umýt vlasy, vyfoukat účes, nebo prostě není vaše hříva příliš ve formě? Kadeřník Evy Longorii, Ken Paves, radí nejjednodušší způsob, jak tyto nedostatky zamaskovat: jednoduše si udělejte drdol. Pokud zvolíte nápadnější vlasové doplňky, nikoho nenapadne zkoumat, stupeň zamaštění vašich vlasů a zamaskujete tak prakticky cokoli.

Odrostlé kořínky

Nestačila jste si nabarvit vlasy a odrostlé kořínky vám příliš parády nedělají? Zkuste investovat do některého z vlasových pudrů. Ty se vyrábí v mnoha barevných odstínech a kromě toho, že zamaskují odrosty, "vytáhnou" i přebytečný maz, takže vlasy působí vzdušněji.