Menu
Úvod  › 

5 tipů jak si zvýšit sebevědomí

Jestliže si hrajete na šedou myšku, která se neustále schovává do tmavého kouta a straní se tak svému okolí, pak je ten nejvyšší čas zvednou si sebevědomí! Zatímco někomu je tato vlastnost vzdálená na sto honů ? a takových je většina z vás ? jinému naopak sebevědomí nechybí a mohl by jej rozdávat po hrstech. Z těchto lidí si musíte vzít příklad a trochu si ukrást z té jejich sebejistoty, která číší doslova všemi směry ? jim neubude a vám to jedině prospěje!

5 tipů jak si zvýšit sebevědomí - inspirujte se!

Máte nedostatek sebevědomí? Pak s tím rychle něco udělejte! Okolí si všímá lidí, kteří jsou sebejistí a nestraní se druhých. Díky nově nabytému sebevědomí si polepšíte jak v osobním, tak i pracovním životě!

Tip první: Chvalte sami sebe!

Chvála má na lidské ego obrovský vliv. Jestliže se vám nedostává chvály od druhých lidí, neostýchejte se pochválit sami - za cokoli! Ať už se vám povede uvařit lahodný nedělní oběd, odevzdáte do detailu vypracované pracovní zadání nebo si uděláte pořádek ve skříni - každý den si zkuste najít alespoň jednu věc, za kterou sami sebe pořádně pochválíte.

Tip druhý: Usmívejte se!

Jedno oblíbené motto říká: Úsměv stojí méně nežli elektřina, ale dává více světla! Zkuste se tímto mottem od dnešního dne řídit a usmívejte se. Darujte úsměv cizí paní sedící naproti vám v hromadné dopravě, ze široka se usmějte na vašeho nadřízeného v práci nebo věnujte jeden drobný úsměv prodavačce za pultem v supermarketu. Ne nadarmo se totiž říká: S úsměvem jde všechno líp!

Tip třetí: Učte se novým věcem!

Mozek je orgán, který neustále potřebuje nové a nové podněty. Neusněte proto na vavřínech a učte se novým věcem. Nezáleží na tom, zda se přihlásíte do kurzu vaření pro začátečníky, zda se přidáte do kroužku nadšených pekařek nebo se stanete součástí sportovního kolektivu. Nejenže se tak naučíte něčemu novému, ale zároveň poznáte nové lidi - a to stojí za tu odvahu, nemyslíte?

Tip čtvrtý: Uvědomte si, že jste originál!

Každý z nás jsme jedinečný originál a na to je potřeba myslet. Nikdo z vás není nachlup stejný jako další člověk - i kdybyste se lišili pouze v maličkostech, už tak budete každý originální kus. Přestaňte se proto srovnávat s jinými lidmi. Pokaždé bude někdo lepší ve fotbale, někdo bude umět lépe vařit nebo někomu zkrátka lépe půjde francouzština - vy si musíte uvědomit, že vám zase jde něco úplně jiného, v čem třeba zaostává někdo jiný.

Tip pátý: Buďte hrdí na své úspěchy!

Když se vám něco povede, nesnažte se úspěch zamést pod stůl v domnění, že to stejně nikoho nezajímá. Ať už se vám povede cokoli, buďte na sebe hrdí. Klidně si vezměte tužku a papír a napište si své pozitivní vlastnosti - můžete rovněž požádat o to samé své kamarády nebo někoho z rodiny. Uvidíte, že až si přečtete názory jiných na vaši osobu, budete si rázem více vážit sami sebe a o to více budete umět ocenit své vlastní úspěchy.