Menu
Úvod  › 

4 superpotraviny budoucnosti, které můžete ochutnat již dnes

Pokud vám není vaše zdraví lhostejné, pak jsou tyto řádky určeny i vám. Zdravých potravin ? potravin budoucnosti existuje nespočet a věřte, že mnohé z nich nemusíte hledat v hlubinách pralesů a různých končinách světa. Některé máte přímo pod nosem. Mnozí je už běžně konzumují, ostatní s tím teprve začínají. Nikdy není pozdě. Vybrali jsme pro vás 4 superpotraviny, které i vy můžete zařadit ihned do svého jídelníčku.

  • Chlorella

Zdroj:Superpotraviny

Jedná se o sladkovodní řasu s řadou vitamínů a minerálů: A, B1, B2, B6, C, železo, vápník, hořčík, chlorofyl, dále pak je bohatým zdrojem bílkovin. Chrání lidské tělo před volnými radikály. Obsahuje ribonukleové kyseliny, antioxidanty, vlákninu a růstový faktor CGF, díky němuž je vyživená každičká buňka lidského těla a napomáhá prevenci celé škály onemocnění, podporuje regeneraci buněk.

  • Mladý ječmen

Řadí se mezi tzv. zelené potraviny a obsahuje skupinu vitamínů B, dále pak vitamíny C, E, K, H, aminokyseliny, betakoroten, vlákninu a cholin. Mim o to, že je bohatým zdrojem vitamínů a dalších pro tělo cenných látek napomáhá při odkyselování organismu.

  • Červená řepa

Ačkoliv nevypadá příliš vábivě a mnoho lidí ji zrovna nemusí, často je způsobeno i tím, že si červenou řepu neumí mnozí chutně připravit. Existuje nespočet receptů a mezi nimi se určitě najde minimálně jeden, který vám zachutná. Záleží-li vám na svém zdraví, pak červenou řepu do svého jídelníčku určitě zařaďte.

Obsahuje vitamíny B, C, vápník, provitamín karoten, draslík, křemík, hořčík, selen, železo, zinek, sodík, antioxidanty, kyselinu listovou a cenné stopové prvky. Červená řepa přirozeně detoxikuje organismus, zlepšuje činnost mozku, působí jako prevence rakoviny, zpomaluje stárnutí, podporuje kardiovaskulární systém, posiluje kosti, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje imunitu.

  • Brokolice

Brokolice je právem nazývána královnou zeleniny. Podobně jako květák či zelí má protirakovinné účinky, mimo to má ještě i bakteriální a fungicidní účinky. Dokáže zničit i bakterii Helicobakter pylori, která je zodpovědná za vředové onemocnění žaludku. Opět jako i další superpotraviny je i brokolice koktejlem vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek.