Menu
Úvod  › 

4 mýty o těhotenském sexu

Její břicho je čím dál, tím větší. Možná už cítíte i pohyby dítěte. I když vám to partnerka nevěří, připadá vám neuvěřitelně přitažlivá. Na druhou stranu se samozřejmě bojíte, abyste při sexu neublížili jí nebo dítěti. Zjistěte, jak je to ve skutečnosti s nejrozšířenějšími mýty o sexu v těhotenství.

I když mnoho lidí považuje sex a těhotenství za dvě naprosto neslučitelné a trochu perverzní věci, ve skutečnosti těžko najdete lepší období, kdy si sex můžete skutečně užít. Pokud nemá vaše partnerka žádné problémy a komplikace, není důvod k žádným omezením. Nemusíte si lámat hlavu s antikoncepcí. I přes zvětšujícím se obvodu břicha lze najít velmi vzrušující polohy a praktiky. A hlavně: užijte si sexu, dokud ještě není váš potomek na světě, protože potom to bude mnohem mnohem složitější. Na tyto čtyři mýty o těhotenském sexu přitom můžete úplně klidně zapomenout.

1. mýtus: Sexem můžete zranit dítě

Je absolutní nesmysl domnívat se, že by vaše erotické hrátky mohly nějak poškodit vašeho nenarozeného potomka. Plod je chráněn několika plodovými obaly a sebenáruživější sex je rozhodně nemůže poškodit. A to ani v případě, že byste disponovali mimořádně vyvinutým penisem a dokázali jím dosáhnout až k dítěti. K tomu, abyste dosáhli až k děloze, byste potřebovali skutečně abnormální výbavu a i v tomto případě je děložní čípek pevně uzavřený, takže poškození plodových obalů penisem v žádném případě nehrozí.

2. mýtus: Můžete zranit partnerku

Samozřejmě není ideální, pokud si při sexu lehnete své partnerce na břicho, ale pokud budete respektovat to, co je jí příjemné, nehrozí nebezpečí, že byste jí mohli nějak ublížit. Nebojte se experimentovat s nejrůznějšími polohami a najít mezi nimi tu, která vám bude oběma vyhovovat. Některé ženy dokonce při sexu v těhotenství dosáhnou svého prvního orgasmu v životě. Genitálie jsou v průběhu těhotenství víc prokrvené a nervová zakončení jsou citlivější. Navíc oxytocin, tedy těhotenský hormon, podněcuje její libido.

3. mýtus: Sex může způsobit předčasný porod

I v tomto ohledu můžete být bez starostí. I když se to často tvrdí, stimulace prsů skutečně nemůže urychlit produkci oxytocinu, který způsobuje kontrakce dělohy. Ve skutečnosti existuje jen relativně málo rizikových situaci, v nichž vám lékař doporučí raději se sexu v těhotenství vyvarovat. Sexu v těhotenství byste se měli vzdát, pokud vaše partnerka prodělala předčasný porod už v minulosti, trpí dilatací děložního hrdla, placentou previa nebo vaginálním krvácením. V takových případech může být těhotenský sex skutečně nebezpečný.

4. mýtus: Orální sex je pasé

I "zaručené" zprávy o tom, že v těhotenství by se neměl provádět orální sex, můžete klidně zapomenout. Naopak pokud je vám klasický sex z nějakého důvodu nepříjemný, orální dráždění představuje vzrušující variantu. Rozhodně však nesmíte partnerce foukat přímo do vagíny, protože důsledkem může být ohrožení života v důsledku vzduchové "bubliny" v krevním oběhu. Jinak se můžete v průběhu těhotenství věnovat orálnímu sexu bez zábran.


Oblíbená témata