3 metody, jak získat kontrolu nad pocením

Jestli dokáže něco spolehlivě srazit sebevědomí, pak je to propocené tričko s kruhy v podpaží v okamžiku, kdy to člověk čeká nejméně. Naštěstí existují metody, díky kterým lze získat nad tímto trapasem kontrolu a zůstat tak svěží po celý den.

Vylučování potu je přirozený fyziologický děj, který má pro organismus značný význam. Nicméně pach a propocené oblečení nepatří k společenským jevům a nikdo po tomto zážitku netouží. Nejvíce se člověk potí, když je horko, ve stresu a při tělesných aktivitách. Pot sám o sobě jako sekret vycházející z potních žláz nezapáchá. Za zápachem stojí bakterie, které se na pokožce běžně vyskytují a způsobují rozklad potu, který jde následně cítit.

Zdroj:Pocení

  • Kontrolu nad pocením lze získat

  • Vhodným oblečením

  • Dostatečnou hygienou

  • Vhodnou stravou

  • Vyvarováním se stresu

  • Používáním antiperspirantů

  • Konzultací s lékařem a odhalením příčiny

Mnohdy se za nadměrným pocením může skrývat onemocnění. Pokud jste však jinak zdraví a trápí vás pocení v horkých letních dnech, případně před zkouškou, obchodní schůzkou, pak si lze pomoci. Jak? To vám hned prozradíme.

Vložky do podpaží

Pokud již předem víte, že váš čeká náročný den, kde musíte vypadat skvěle a rozhodně nechcete riskovat kruhy v podpaží, pořiďte si vložky do podpaží, které zabrání odéru i kruhům na oděvu.

Vlhčené ubrousky

Během dne je vhodné dodržovat i hygienu. Každý nemá možnost skočit do sprchy. Naštěstí zde máte vlhčené ubrousky, kterými lze podpaží během dne otírat.

Citronová šťáva

Pokud ani deodoranty nezabírají, zkuste to přírodní cestou. Citronová šťáva srovnává pH pokožky. Vymačkejte citrón a pokapejte šťávou vatový tampónek a naneste do podpaží. Počkejte 10 minut a opakujte. Citronovou šťávu můžete naředit i vodou a nosit v rozprašovači. K dalším přírodním bojovníkům proti pocení patří jablečný ocet, soda, tea tree olej.