Menu
Úvod  › 

20 tipů, jak mít úspěšné manželství

Hledáte návod na manželství, které přetrvá roky a ještě vám v něm bude navíc dobře? Tady je! Nechte se inspirovat.

1. Bez společně stráveného času nemůže váš vztah nikdy přežít. Vyčleňte si pro sebe alespoň několik hodin v týdnu, kdy se budete věnovat jen jeden druhému. Po čase možná dokonce zjistíte, že kvalitní popovídání si se vyrovná dobrému sexu.

2. I když jde o otřepané a značně nepopulární doporučení, je to tak. Ve fungujícím partnerství musíte být schopni oba dva dělat kompromisy a vyjít si vstříc na půl cesty.

3. Zkuste se zapřít a i když jediné, co po náročném pracovním dni chcete, je absolutní klid, přemluvte se k pár minutám konverzace. Něžné pohlaví má mnohem větší potřebu sdílení a touží všechno analyzovat a pitvat z nejrůznějších hledisek. Pokud jí onu touhu splníte, stonásobně se vám to vrátí.

4. Udržujte v rovnováze závislost a nezávislost. Jakékoli výrazné vychýlení na jednu stranu je špatně.

5. Oceňte ji. Upřímně si přiznejte, že vám také udělá dobře, když si někdo všimne vaší práce nebo snahy. A ona je na tom úplně stejně.

6. Nic proti masturbaci, ale pokud spolu hodláte strávit zbytek života, bylo by načase promluvit si otevřeně o tom, co vám v sexu dělá dobře a po čem toužíte. Klidně jí můžete i vést ruku a požádat jí o to samé.

7. Pokuste si zachovat smysl pro humor. Pomůže vám v situacích, kdy všechno ostatní selže.

8. Uvědomte si, že neřešené problémy mají lavinový efekt, kdy na sebe nabalují další a další potíže, až vás jednoho dne oba smetou. Klíč k jejich řešení je jednoduchý: za žádných okolností spolu nepřestávejte komunikovat.

9. Buďte k sobě tolerantní a velkorysí. Jakmile se začnete navzájem trestat nebo se sobě dokonce mstít, jste na cestě do pekla.

10. Podle psychologů jsou nejčastějším tématem partnerských hádek peníze. Ujasněte si finanční otázky co nejdříve a obruste tak hrany potenciálním sporům.

11. Další vysoce výbušné téma: domácí práce. Je to sice krajně nepříjemné, ale uznejte sami, že pokud oba dva chodíte do práce, je trochu nespravedlivé, aby veškeré domácí práce dělala ona.

12. To samé platí i o péči o děti.

13. Nesmiřte se sexuálním stereotypem. Jakmile se váš erotický život zredukuje do misionářské polohy při zhasnuté lampičce, je nejvyšší čas na radikální zásah. Nebojte se experimentovat, vyplatí se vám to.

14. Nebojte se pohádat. Hádka není vždy znakem krachujícího vztahu; naopak dokáže vyčistit vzduch mnohem lépe než potlačované emoce a prokáže vašemu vztahu lepší službu.

15. Nevyčítejte. Uzavřená minulost je uzavřená jednou provždy.

16. Místo toho, abyste zbytečně pitvali, co se vám nepovedlo a mohli jste udělat jinak, se pokuste ze svých chyb poučit pro příště.

17. Smiřte se s tím, že některé věci se zkrátka nedají změnit a jako takové je berte. Pokud je vaše partnerka temperamentní extrovertka, zcela určitě se vám z ní nepodaří udělat zakřiknutou myšku.

18. Naučte se odpouštět, jinak se nikdy nepohnete dopředu.

19. Nechte si nějaký čas, koníčky a kamarády jen sami pro sebe. Nenarodili jste se jako siamská dvojčata, tak se v ně nepokoušejte proměnit, nepřinese to nic dobrého.

20. Ujasněte si, proč spolu vlastně jste a čeho si jeden na druhém ceníte.