Menu
Úvod  › 

15 jídel, které zvýší vaši sexuální energii

Tu a tam se stává, že se ze vztahu vytratí sexuální energie. Způsobeno to může být každodenní rutinou, únavou, stresem anebo špatným životním stylem. Libido se dá naštěstí zvýšit právě díky stravy ? ne nadarmo se praví, že láska prochází žaludkem.

Tudíž mimo odpočinku, pravidelného pohybu, dostatku spánku přidejte i zdravé jídlo. Přidat můžete i potraviny s afrodiziakálními účinky. Některé přírodní vitamíny totiž dokáží zvýšit libido jak u mužů, tak žen. Je to například vitamín A, B komplex, Beta karoten, C, E a zinek. U mužů mají mnohé vitamíny schopnost zvednout pohyblivost spermií a zvyšují tvorbu testosteronu. U žen je to podobné. Mají díky nim větší chuť na sex, jsou více vitální a žádoucí. Které potraviny mají tyto schopnosti?

Zdroj:15 jídel

Goji

Kustovnice čínská (goji berry) obsahuje tolik zdraví prospěšných látek, že se zařadila do seznamu superpotravin 21. století. Je to ovoce radosti a dlouhověkosti. Mimo to má však i afrodiziakální účinky. Působí na muže i ženy. Pomáhá rovněž v léčbě neplodnosti.

Celer

Obsahuje vysoké množství hořčíku a jde o oblíbenou pomůcku zemědělců při množení králíků. No, asi to není zrovna nejlepší přirovnání, ale podobně funguje celer také u lidí.

Maca

Maca je superpotravina nazývaná jako přírodní viagra z And. Mimo sexuálního apetitu pomáhá mužům se zlepšením erekce, při prevenci chorob prostaty a při léčbě neplodnosti. Libido zvyšuje u mužů i žen.

Čokoláda

Pro mnohé představuje čokoláda jednu z nejchutnějších a nejsmyslnějších afrodiziak. Hovoříme-li o kvalitní vysokoprocentní hořké čokoládě (nikoliv mléčné příbuzné). Nápoj vyroben z kakaových bobů probouzí vášeň a dopřávali si jej už Mayové a Aztékové.

Oříšky a semínka

Jsou bohatým zdrojem zinku a dodávají zároveň fyzickou sílu a energii (oblíbená potrava sportovců). K nejoblíbenějším a nejproslulejším patří dýňová semínka.

Mango

Mango a s ním i další ovoce: broskve, hroznové víno, ananas, maliny, fíky, datle, jahody mají schopnost "nakopnout" libido. Proto se také mnohé ovoce přezdívá jako Venušiny plody nebo královské ovoce. O lahůdkovém ovoci se zmiňoval již řecký lékař Hippokrates.

Další potraviny se schopností zvýšit libido

  • Banány

  • Ústřice

  • Kaviár

  • Chilli papričky

  • Zázvor

  • Granátové jablko

  • Šafrán

  • Chřest

  • Guarana

 


Oblíbená témata