Menu
Úvod  › 

10 tipů na středomořskou svatební cestu

Až konečně pomine svatební šílenství, užijete si pohodu na svatební cestě. Tady je deset tipů na nejlepší středomořské ostrovy, které čekají jen na novomanželskou romantiku.

1. Kypr

Podle legendy se na tomto ostrově ve východní části narodila bohyně Afrodita. Ve dne si můžete užívat romantiky a pohody na písečných plážích a věnovat se vodním radovánkám v teplém moři. Po západu slunce vás potom čeká bohatý noční život v četných klubech a diskotékách. Kromě toho můžete vyrazit na horskou túru do pohoří Troodos.

2. Korfu

Zelená krajina, bílé pláže a tyrkysové moře jsou poznávacím znamením řeckého ostrova Korfu. Navštivte benátskou pevnost, odpočiňte si ve stínu olivovníku a těšte se na pulsující noční život. Buďte ujištěni, že tady budete s radostí pařit až do časného rána.

3. Kréta

Bývalé centrum mínojské civilizace vás překvapí množstvím úžasných historických objektů včetně paláců Knossos a Phaistos. Kréta bude tou nejlepší volbou pro ty, kteří nechtějí strávit svou svatební cestu pouze povalováním na pláži, ale hodlají si rozšířit i své kulturní obzory.

4. Santorini

Santorini jsou vyhlášené nedostižnou scenérií, kterou vytvářejí útesy ostře spadající do moře. Vysoce fotogenický západ slunce si nejlépe vychutnáte v některém z barů na pláží.

5. Mykonos

Tento ostrov je vyhlášený svým nočním životem. Přitahuje známé DJ i vyznavače mejdanů. Až se po celonočním paření proberete po poledni k životu, na nohy vás postaví speciality v některé z místních taveren. Dokážete si přestavit lepší svatební cestu?

6. Ibiza

Najdete tady místa zapsaná do seznamu světového dědictví UNESCO, ale stejně tak i jedny z největších klubů na světě. Záleží jen na vás, jakou kombinaci a v jakém poměru si svůj program sestavíte.

7. Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři vám nabídne kulturu, skvělou kuchyni i klid. Projděte se pomerančovými sady a kochejte se skvělou krajinou a neopakovatelnou scenérií. Ve vašem rodinném albu rozhodně nesmí chybět fotografie západu slunce pořízeného z Etny.

8. Majorka

Majorka je největším španělským ostrovem a součástí Baleárských ostrovů. Charakteristické jsou pro ni krásné pláže a hornatý povrch. Při své návštěvě nesmíte pominout Abaco bar, nejznámější a nejvyhlášenější místní podnik.

9. Capri

Capri je ostrov fantastické přírody a scenérie. Rozhodně musíte vidět modrou jeskyni, kterou využívali i římští císaři jako svou osobní koupel. Návštěva mořské jeskyně se zařadí k vašim celoživotním zážitkům.

10. Malta

Malta je ideální volbou pro vyznavače kultury a historie. Až vás unaví prohlídky historických staveb a památek, odpočiňte si na zdejších nekonečných plážích.